… ale masz jeszcze wątpliwości:

Pierwszy trening jest za darmo

Możesz przyjść, poćwiczyć, zobaczyć co i jak robimy i przekonać się, że I Liq Chuan jest czymś właśnie dla Ciebie.

Doświadczenie nie jest istotne

I Liq Chuan mogą ćwiczyć zarówno początkujący, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sztukami walki, jak również zaawansowani adepci. Trening dostosowany jest do indywidualnej kondycji i budowy ciała. Jest wymagający fizycznie, ale stopień wysiłku można dostosować do swoich możliwości. Dla osób, które chcą dopiero poprawić swoją kondycję, to doskonała droga do tego celu.

Ćwiczymy dla siebie

Jedni ćwiczą, bo chcą nauczyć się walczyć, innych walka nie interesuje, chcą za to poprawić kondycję i zdrowie albo doceniają aspekty samo-rozwojowe sztuk walki. Niektórych inspiruje subtelność tej sztuki, innych jej skuteczność. Jeszcze inni, na pytanie, czemu ćwiczą, odpowiedzą po prostu: „bo sprawia mi to radość”. Każdy motyw, płynący z dobrej intencji, jest równie prawidłowy.

Czy ja się do tego nadaję?

W I Liq Chuan nie ma znaczenia wiek, płeć, czy postura. Pracujemy nad tym, co mamy. Uczymy się jak wykorzystywać nasze ciało bardziej efektywnie, harmonijnie i płynnie, a także pogłębiamy świadomość ciała, umysłu, rushu, przestrzeni i drugiego człowieka. Pod tym względem nasza sztuka przypomina Tai Chi, a nawet bywa nazywana „Stylem Chin Tai Chi” (od imienia rodu Chin).

Na naszych treningach panuje przyjazna i kulturalna atmosfera. Każda osoba traktowana jest z szacunkiem i zaangażowaniem. Często przyjaźnimy się również poza treningami.

Czy to jest skuteczne?

I Liq Chuan, gdy jest ćwiczone z intencją nauki samoobrony i walki, znane jest ze swojej skuteczności. Jednym z jego korzeni jest sztuka rodowa chińskich nomadów, którzy używali jej jeszcze w ubiegłym wieku, aby chronić się przed bandytami na otwartych drogach. Dziś uczniowie I Liq Chuan regularnie zdobywają medale na światowych i krajowych mistrzostwach walki. Wszystkie ćwiczone przez nas techniki i praktyki na bieżąco testują zrozumienie i umiejętność samoobrony. Regularny trening daje też większą pewność siebie i świadomość ciała, niezbędne do zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Sifu Sam Chin mawia, że osoba nie posiadająca wcześniejszego doświadczenia w sztukach walki, przy regularnym treningu I Liq Chuan, może nauczyć się skutecznie walczyć w ciągu ok. 3 lat, zaś w ciągu ok. 5 lat osiągnąć wysoki standard.

Chcę spróbować. Co mam zrobić?

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zadzwoń. Albo po prostu: weź tenisówki, spodnie od dresu i t-shirt oraz jednolitrową butelkę wody. I przyjdź :-).

I Liq Chuan to nie tylko sztuka walki…

… tradycyjne gong fu to również szeroko pojęta kultura człowieczeństwa oraz kultywacji pozytywnych wartości, takich jak mądrość, otwartość, inteligencja, niezależność, rozumność, przyjaźń oraz szacunek dla drugiego człowieka. To także sposobność przebywania z ludźmi, dla których nie są to puste słowa.

Co oferujemy poza treningami na sali?

Gdy na dworze zrobi się ciepło, ćwiczymy często na Polu Mokotowskim. Można wówczas wziąć ze sobą bliskich i wspólnie poprzebywać na świeżym powietrzu, na przemian ćwicząc w siódmych potach i odpoczywając na słońcu, wśród odświeżających powiewów wiatru… :-).

Regularnie odbywają się również seminaria, w kraju i za granicą, z instruktorami I Liq Chuan oraz głównym nauczycielem stylu – Sifu Sam Chinem.

Planujemy co najmniej raz w roku robić kilkudniowe wyjazdy treningowe na łono natury.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz